Hírarchívum / Szigligeti Társulat


Hírarchívum / Szigligeti Társulat 2026.06.22

Ünnepélyes évadzáró gálával zárta jubileumi, 125. évadát a nagyváradi Szigligeti Színház

Ünnepélyes évadzáró gálával zárta jubileumi, 125. évadát a nagyváradi Szigligeti Színház

2026. június 21-én ünnepélyes évadzáró gálával búcsúzott jubileumi, 125. évadától a nagyváradi Szigligeti Színház. Az estén társulatunk művészei, munkatársai, önkéntesei és meghívott vendégeink együtt tekintettek vissza a 2025/2026-os évad legfontosabb pillanataira.

A hagyományokhoz híven idén is átadtuk társulati díjainkat, amelyekkel művészeink, háttérmunkatársaink és önkénteseink kiemelkedő munkáját ismertük el. Köszöntöttük az évad közönségdíjasát és életműdíjasát, valamint átadásra kerültek a társulatok saját szakmai elismerései, az Aranybérletek és a háttérben dolgozó munkatársak munkáját méltató kitüntetések is.

A legaktívabb önkéntes díja

Rácz Ádám vehette át a Szöcskék önkéntescsapatában végzett kiemelkedő munkájáért.

A Szöcskék önkéntescsapatának díjai

Az elismerésben Szotyori József, Tasnádi-Sáhy Noémi, Rácz Imre, Barkóczi Réka, Lélek Sándor Tibor és Oláh Anikó Katalin részesült.

Arany Bonbon-díj

A színház háttérmunkájában végzett kiemelkedő tevékenység elismeréseként Fazakas Márta, Fekete Enikő és Kádár Erika részesült a díjban.

Társulati díjak

Nosz Botond-díj

A társulatok szavazatai alapján Țentea Katalin vehette át az elismerést.

Földes Kati-díj

A nagyváradi Szigligeti Színház művészszemélyzetének szavazatai alapján odaítélt Földes Kati-díjat az idei évadban Kocsis Anna vehette át.

Varga Vilmos-emlékdíj

A Varga Vilmos-emlékdíjat idén Fodor Réka vehette át. Az elismerést Kiss-Törék Ildikó és Varga Zsombor ítélte oda.

A legtöbbet játszó művész díja

Az évad során 105 előadásban színpadra lépő Szatmári Noémi részesült az elismerésben.

A szakmai zsűri díjai

A Szigligeti Társulat előadásait az évad során szakmai grémium követte figyelemmel. A zsűri tagjai Naszlady Éva rendező, színművész, tanár, Csoma Judit Jászai Mari-díjas színművész és Kemenes Henriette, az Újvárad vezető szerkesztője voltak.

A zsűri idén úgy döntött, hogy nem tesz különbséget fő- és mellékszerepek között, ezért kategóriánként két-két elismerést ítélt oda.

Legjobb férfi szereplő díj

Dimény Levente és Sebestyén Hunor.

Legjobb női szereplő díj

Tasnádi-Sáhy Noémi és Kocsis Anna.

A zsűri különdíja

Szabó Eduárd vehette át.

A társulatok nívódíjai

A Lilliput Társulat nívódíjai

A Lilliput Társulat idei nívódíjait Asbóth Anikó, Blattner Géza-díjas bábművész, a Magyar Bábművészek Szövetségének elnöke adta át Németi Emesének és Hanecz Debelka Róbertnek, elismerve a bábtársulatban végzett kiemelkedő művészi munkájukat.

A Nagyvárad Táncegyüttes nívódíjai

A Nagyvárad Táncegyüttes idei nívódíjait Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója adta át. Kortárs Nívódíjban Barkóczi Réka, míg Néptánc Nívódíjban Krupár Luca részesült, elismerve az évad során nyújtott kiemelkedő művészi teljesítményüket.

A közönség és a színház elismerései

Az évad közönségdíja

A közönség szavazatai alapján a 2025/2026-os évad közönségdíját Kocsis Anna vehette át.

Életműdíj

A nagyváradi Szigligeti Színház 2025/2026-os évadának életműdíjasa id. Kovács Levente.


A jubileumi, 125. évad lezárásával egy különleges időszak ért véget színházunk életében. Ez az évad nemcsak a jubileumi ünneplésről szólt, hanem számos emlékezetes bemutatóról, fesztiválról, vendégjátékról és közös élményről is, amelyet művészeinkkel, munkatársainkkal és közönségünkkel együtt élhettünk meg.

Köszönjük valamennyi művészünknek, háttérmunkatársunknak, önkéntesünknek, támogatóinknak és nézőinknek, hogy részesei voltak ennek a különleges évadnak.

Szívből gratulálunk minden díjazottnak, és köszönjük mindenkinek, aki munkájával, tehetségével és elkötelezettségével hozzájárult ahhoz, hogy a 125. jubileumi évad méltó fejezete legyen a nagyváradi Szigligeti Színház történetének.

Találkozzunk a 2026/2027-es évadban!