410021 Nagyvárad / Oradea, Piața Regele Ferdinand I., nr. 6., Bihor, RO
Facebook
Youtube
Instagram

Társulataink / Lilliput Társulat

Seres Lajos

bábszínész


Szerepek:

Döbrögi

Fazekas Mihály, Lúdas Matyi (1990)



Szereplő

Lizica Mușatescu, A három testőr (1989)



Sün



Szereplő



Szereplő

Fazekas Mihály, Lúdas Matyi (1984)



Szereplő

Méhes György, Paprikajancsi



Farkas



Szereplő

Charles Perrault és a Grimm testvérek, Hamupipőke (1981)



Szereplő

Lizica Mușatescu, A három testőr (1980)



Szereplő

Fazekas Mihály, Lúdas Matyi (1979)



Majom



Sün



Lazsnak

Fazekas Mihály, Lúdas Matyi (1969)



Kobak

Fazekas Mihály, Lúdas Matyi (1969)



Szereplő



Szereplő

Grimm testvérek, Hófehérke (1964)



Kincstárnok

Wilhelm Hauff, A kis Mukk (1961)



Szurka



Harmadik vadász

Szergej Prokofjev, Péter és a farkas (1959)



Török basa

Petőfi Sándor, János Vitéz (1959)



Matlafoun



Sancho Panza

Miguel Cervantes, Don Quijote



Brighella, a mágus

Carlo Gozzi, Szarvaskirály



Kajla ördög

Vajda András, Fényes Tallér



Garabonciás

Nagy Olga és Szegedi Eszter, Elvarázsolt mesterek



Szereplő

Móricz Zsigmond, Állatmesék



Scapin

Librettó: Jacobo Angiolo Nelli, Úrhatnám szolgáló



Matlafoun



Táltos

Szilágyi Dezső, Ezüstfurulya



Mercsutkina

A.P.Csehov, Jubileum



Lakáj

Puskin meséjéből írta: Romulus Alexandrescu , Az aranyhalacska



Papagáj



Ezüst toll

Gianni Rodari, A kék vonat



Szereplő

Ştefan Iureş, Csodálatos utazás



Bábmozgató

Maurice Maeterlinck, Kék madár



Szereplő

Kozma Elza és Kovács Ildikó, Népek meséi



Szereplő

Ion Creangă, A disznó meséje



Teremtő



Szereplő

Tóth Eszter, A három kismalac



Szereplő

Alexandru Popescu, Klip törpe vására



Szereplő

Jan Lewitt – George Him, Hupikék Péter



Sünapó



Ebadta



Szereplő

Grimm testvérek, Csipkerózsika



Szereplő



Kohárt



Bagoly

A.A.Milne, Micimackó



Csipike, az óriás



Buksi

Vasile Mânuceanu, Gyügyü király bánata



Szereplő

Angela Plati, Csodatevő Szarvas



Mézőr

Páskándi Géza, Csodatopán



Varga

Páskándi Géza, Csodatopán



Róka

Ella Conovici és Alexandra Bărăcilă, Plutty, az okos kiskacsa



Hujki király

Tamási Áron, Búbos vitéz



Oroszlán

G.Szapgir és G.Cifirov, Nagy akarok lenni



Ördög



Pópa



Bojtár



Rabló

Bálint Tibor, Robot Robi kalandjai



Erőművész

Bálint Tibor, Robot Robi kalandjai



Szereplő



Oroszlán

Viorica Huber-Rogoz, Ki őrzi a harangvirágokat?



Szereplő



Lelkes Melchiádész professzor



Szereplő

Egner Thöbjörn, Zsiványkaland



Nyilas

Dimitrie Bălan, A barátság bolygója



Kos

Dimitrie Bălan, A barátság bolygója



Irgum-Burgum Benedek



Szereplő

Al. Popovici, M. Crişan, Şt. Lenkisch, Hegyen-völgyön lakodalom



Farkas



Sasok császára



Medvék császára



Kegyetlenség óriás



Előadó

Babits Mihály költészetéből, Fortissimo



Pincér

Gianni Rodari és Roberto Milani, Csudafinom űrhajó



Rossi

Gianni Rodari és Roberto Milani, Csudafinom űrhajó



Handzserli

Victor Eftimiu, A vitéz bojtár



Sárkány

Victor Eftimiu, A vitéz bojtár



József

Éltető József, A hóember szíve



Hóember

Éltető József, A hóember szíve



Szereplő

Méhes György, A márványmacska



Szereplő

Balázs Béla, A hét királyfi



Orkán

Luminița Svetlana Utto átdolgozása, A varázskút



Szereplő



Szereplő



szereplő





M.Lăzureanu (Mircea Bradu), Zenés mesevilág





Victor Eftimiu, Vitéz bojtár




Alkotások:

Rendező



Rendező



Rendező

Victor Eftimiu, Vitéz bojtár



Bábszínpadra alkalmazta



Bábszínpadra alkalmazta



Bábszínpadra alkalmazta



Rendező

Puskin meséjéből írta: Romulus Alexandrescu , Az aranyhalacska



Rendező



Bábszínpadra alkalmazta



Rendező



Bábszínpadra alkalmazta



Rendező



Bábszínpadra alkalmazta